Kommenteeri

Uus tammine punane Eesti viinamarjavein

VALGEJÕE Veinivilla esimene tammelaagerdusega kuiv punavein, mis tehtud Eestis kasvatatud viinamarjasordist REGENT.


20.10.22 WorldWide Premiere ehk lihtsamalt - esimene lahtikorkimine  pereringist väljaspool – andis oktoobris kodumaiste veinide austajatele selle aasta sügisel ühe uue ja tähelepanuväärse mänguasja! Selleks on VALGEJÕE Veinivilla esimene tammelaagerdusega kuiv punavein, mis tehtud Eestis kasvatatud viinamarjasordist REGENT. 

🍇Viinamarjad on pärit kasvuhoonest Lõuna-Eestis Mulgimaal ja saanud veiniks Põhja-Eestis, Valgejõel. Veini on hoitud kaks kuud keskmise röstiga tammelaastudel, mis muudavad veini maitse jõulisemaks ja sügavamaks. Mõeldud nautimiseks iseseisvalt, keskmises küpsusastmes liharoogade või peedipõhiste vegantoitude kõrvale! Liitrihinnalt suhteliselt krõbe nagu ka teised kodumaised viinamarjast tehtud haruldused. See-eest saab 0,5L pudelis ja tasub kindlasti proovimist.

Valgejõe Veinivilla on Lahemaa Rahvuspargi kaisus asuv Eesti põhjapoolseim Veinitalu, kus veinimeistriteks ema Tiina ja poeg Gregor, kes mõlemad on sommeljeed. Veinivilla kuulub Eesti veinitalusid ühendavale teekonnale Eesti Veinitee. Tasub tähele panna, et noorem generatsioon Gregoriga eesotsas võib üsna varsti kodumaise kuldses keskeas veinivalmistamise hoopis teistele kõrgustele upitada nii maitsete disaini kui ekspordipotentsiaali osas.

Kogu kasutatav tooraine on pärit Eestist ja veinid on muuhulgas ka vegani-sõbralikud, sest mitte üheski veini valmistamise etapis pole kasutatud loomseid produkte. Valgejõel peetakse veinivalmistamisel väga oluliseks puhta mahla kasutamist ilma vett lisamata, et säilitada võimalikult autentsed maitsed loodusest. Samuti katsetatakse koduaia ürtide ja ebatavaliste toorainetega. Aastane toodang ca 9000 pudelit.

Kust saab? SIP´ist saab! WOLT toob kohale, kui ise ei viitsi tulla. Soovitame tulla vaatama ka suurepärast valikut SIPis muudest veinidest kodumaistelt väiketootjatelt.

ahjaa...  Valgejõe perenaine Tiina Kuuler teeb muuseas meie juures 8.12 Eesti väiketootjate vahuveinide meistriklassi. Seda uut punast seal küll ei maitsta, aga rivis on erakordselt ägedaid muid vahuveine - oled vägagi oodatud. Registreerumine ja lisainfo SIIN.

 

Lisa kommentaar

Email again: