Kommenteeri

Peninuki Distillery 2 uut GIN-i


Peninuki kogemustega joogimeistrid destilleerivad oma jooke nüüd enda napsukojas Aparaaditehases Tartus. Korraga lasti poelettide suunas tulema lausa kahel džinnil - nimedeks "Seaside" ja "Forest".

🌊 100% Eesti rukkipiiritusest valminud Peninuki SEASIDE džinn on inspireeritud päikselisest mereäärsest elust ja on maitselt värske, soolane ning kergelt tsitruseline. Aroomis esinevad tüümian, sitsiilia sidurnikoor ja soolarohi.

Keda huvitab see viimane, soolarohi – halofiil, mis eelistab kasvada soolasematel muldadel / mererannikul, siis see seab vähe soojema ilmaga oma sammud Eesti rannasoolakutele või niiskemale läänerannikule, ka läänesaartel kohtab seda taime.

Koostisosade hulka kuuluvad veel lisaks koriander, sidrunikoor, apelsinikoor, kibuvits, basiilik, metsik tüümian, sidruntüümian ja kuivatatud sinioa õied. Džinn ise on kerge ja mahe, sobib paljudesse klassikalistesse ja moodsamatesse kokteilidesse.

🌿 Samuti vaid kodumaisest rukkipiiritusest valminud Peninuki FOREST seevastu on rikkalik, ürdine džinn, inspireeritud džinnimeeste pikkadest ja romantilistest jalutuskäikudest metsalaanes. Aroomis on palju kodumaiseid igihaljaid puid, lisaks metsamarjad, vürtsid, tsitrused.

Koostisosade hulka kuuluvad veel lisaks muskaatpähkel, angelika, männiokkad, pärnaõis, kanarbik, pohl, vaarikas, kardemon, islandi käokõrv, kalmusejuur, sidrunikoor, apelsinikoor, rosmariin, leeder, apteegitill, coriander. Sobib hästi klassikalistesse kokteilidesse.


Olgu märgitud, et võimalikult täiusliku G&T jaoks on Peninukil pakkuda ka enda tehtud "Artisan" toonik nendele džinnidele.

Kõlab hästi? SIP´ist saab!

Lisa kommentaar

Email again: