Kommenteeri

Levasseur - Käsitöörumm Seišellidelt

Käsitöörumm Seišellidelt, saareriigist India ookeanis, Aafrika mandriosa lähedal, Madagaskarist põhja pool. Levasseur rumm on oma nime saanud kurikuulsa piraadi Olivier Levasseuri järgi, kes elas saarestikus 18. sajandil.

Levasseur Rum on ilma lisatud suhkruta ja laagerdunud burboon-viski vaadis , mis aitab muuta selle rummi maitse pehmeks ja ümaraks. Maitselt üsna täidlane rumm on pähkli ja vanilli nootidega ning järelmaitses on tunda kaneeli ja mett.


Seišellid, kui Aafrika väikesim riik, on saarestik India ookeanis Madagaskarist põhjapool. Hõlmab kokku oluliselt üle 100 saare, millest asustatud on vaid 33. Rummist on nad seal lugu pidanud juba ammu ning paljudele meresõitjatele ongi Seišellid ei muud kui üks piraadiriik.

Rummi tõi Seišellidele esmakordselt 16. sajandi keskpaigas Briti merevägi. See oli kaubanduse jaoks õitsev aeg - laevad navigeerisid sageli üle India ookeani ja see tõi kaasa loomulikult piraatide huvi selle piirkonna suhtes. Igal võimalusel konfiskeerisid nad laevatäisi väärt kaupu, sh hõbedat ja kulda.

Seišellide saarestik oli selliste rikkuste peitmise jaoks ideaalne - legendi järgi peitis piraatide koorekihti kuuluv Olivier Levasseur oma varanduse just Seišellide Mahe ja Fregate'i saartele. Kaubalaevade vähenemine tõi kaasa suhkrurookasvatuse 19. sajandi lõpupoole täitmaks järjest suurenevat suhkrunõudlust. 

Ja sealt jäi on rummini juba õige väike samm.


Lisa kommentaar

Email again: