Kommenteeri

Kuulsad Õlle-Külalised: LABIETIS (21.04.2022)

Degustatsioonide seeriast "Kuulsad Külalised SIP´is" võõrustame seekord Lätimaa üht kuulsaimat ja omanäolisemat pruulikoda LABIETIS - külla saabub selle asutaja, peapruulmeister Reinis Pļaviņš.


BEER-TASTING IN ENGLISH ! - April 21, 19:00 @ SIP Tallinn

* * *   * * *   * * *   * * *   * * *   * * *   * * *

Labietis pruulikoda asub Riias ning alustas tegevust aastal 2013. Loojateks endised kodupruulijad Reinis Pļaviņš ja Edgars Melnis. Tegu on pigem eksperimentaalse õlletootmisega, sest õllesordid muutuvad ja asenduvad pidevalt. Lisaks klassikalisele humalale kasutatakse pruulimisel palju ja julgelt teisi taimi, nagu kummel, köömned, majoraan, raudrohi, kanarbik ja kanarbik.


Maitsmisele tulevad 10 põnevat ja erilist õlut:

  1. Ješka “Jack” (Lager / 5.2%) – täidlane, linnaseline, kehakas, kuldsete odrapõldude aroomiga Läti laager.
  2. Ferdinands (Chestnut Bock / 6,5%) - ood keskajast saati lager-õllede valmistamise traditsiooni hoidnud Baieri õlletootjatele. Madalal temperatuuril kääritamine toob õllemaitses tähelepanu keskpunkti linnased. Kastanilaastudel laagerdumine loob keskaegse hõngu, mille tasakaalustamiseks on lisatud veidi tšehhi päritolu aroomihumalat Sladek, mis omakorda lisab õllearoomile veel virsikut, granadilli ja greipi.
  3. Mežs “Forest” (Juniper Red Ale / 5,5%) - Läti rahvaluulest inspireeritud kadakamarjaõlu. Punaka värvusega, vaiguselt värskendav ja kergelt linnaselise maitsega õlu, mis huivhumaldatud Ida-Euroopas laialt levinud “super-Saaz” humala Kazbek lähiringkonda kuuluvate humalatega.
  4. Trīs indiāņi “Three Indians” (American Pale Ale / 5%) - Klassikaline Ameerika stiilis Pale ale kolme kuulsa Ameerika humalaga – Cascade, Centennial ja Tomahawk. 
  5. Virsaitis “Chief” (IPA / 6%) - Ameerika stiilis IPA, pruulitud ja rohkelt kuivhumaldatud Mosaic humalaga, mis tuntud oma tsitruselise ja puuviljase iseloomuga.
  6. Atblazma “Glow” (Herbal Berry Beliner / 3.5%) - ilus punakas-roosa kettle sour ehk kiirelt valmiv vaadilaagerduse- ning bakteriaalse rünnakuta hapuõlu, millele on lisatud põnev segu mustasõstralehtedest ja aromaatsest oregaanost. Madal alkoholisisaldus ning meeldiv mustsõstra-hapukus teevad sellest õllest suurepärase janukustutaja.
  7. Plava “Meadow” (Herbal Blond Ale / 6.3%) - “täisõites metsik heinamaa” -  heledat värvi õlu, mis keedetud ning kuivhumaldatud ürtidest, mida leidub igal tavalisel niidul (meadow = niit) - raudrohi, nurmenukk, õllesuse lisamise eest vastutab apelsinine Amarillo humal.
  8. Ledene “Candy” (Imperial Fruited Gose / 7%) - moodne puuviljane hapukus koos näpuotsatäe meresoolaga. Troopilisel maitseskeenel domineerivad mahlane ja hapukas passionivili, mida toetab aromaatne vanillimagusus ja Galaxy humal oma mango- ja virsikunootidega.
  9. Dravnieka Atraitne “Bee Keepers´ Widow” (Braggot / 14%) - tõlgime õllestiili braggot siinkohal tinglikult linnaste osavõtul valminud mõduks. Igal juhul rohke meega valminud ja õhtusel ajal mediteerimiseks sobiv õlu, mis kiirgab röstitud linnaseid ja mustade ploomide maitsenüansse, Kõrge alkoholitaseme tõttu tuleks nautimseks kindlasti võtta aega. Suurepärane õlu ka pikalt keldris hoiustamiseks.
  10. Šarlote (Wild Fermentation Urban Grape Ale / 8,6%) - roosaka värvusega ja selgelt tuntava viinamarjase järelmaitsega metsiku pärmiga valminud hapuõlu. Septembri lõpus korjasid Labietise pruulmeistrid Riias oma õllepubi tagahoovis metsikuid viinamarju. Pärast nädalaid omapäi seisnud purustatud viinamarjadele valati juurde värsket virret vahekorras 1/4. Maitse keskmes domineerivad koduaia metsikud pärmid, mis segunevad hästi põhjamaiste, paksu kestaga viinamarjasortide tanniinidega. Rohke mahlasus peidab hästi kõrgemat sorti alkoholisisaldust.

21.04 degustatsiooni viib läbi Reinis Pļaviņš, Labietis (LV).

Degustatsioon toimub inglise keeles.

Koha broneerimiseks maitsvale õlleõhtule klikka SIIA

Lisa kommentaar

Email again: