Kommenteeri

Dugges Imperial (Pastry) Stout ülirikkalik talveõlu

Mikael Dugge avas Rootsis, Mölndalis, Dugges Bryggeri uksed 2005. aastal ja tänavu tähistab oma algset asukohta veidi muutnud pruulikoda seega juba 15. juubelit. Selleks pruuliti ka 3 vägagi erilist eripruuli - 15! Sour, 15! IPA, 15! Stout. See viimane lausa koos 15 erineva vürtsiga!

Dugges 15! STOUT (Imperial Pastry Stout - 15 malts & 15 spices), ABV 15%

Selles õlles saavad kokku vanilje, kaneel, kakao, tonkauba, lagrits, sool, ingver, kardemon, muscovado suhkur, kookospähkel, kohv, mooniseemned, muskaatpähkel, nelk, tähtaniis. Mis maitset annavad vanilje, lagrits jm vürtsid, on arusaadav 🍪

Räägime aga tumedast Muscovado suhkrust. Suhkur nagu suhkur ikka? Ei, nii lihtne see ei ole. Rafineerimata suhkrutest teame ehk rohkem Demerara´t, mis küpsetistesse ja kohvisse sobiva karamellise maitsega. Muscovado vürtsika maitsega aromaatne tumesuhkur on eriline oma iirise maitse ja suht kleepuva koostisega. 

Sobib seetõttu imehästi tumedatesse küpsetistesse, praegusel ajal näiteks piparkookidesse. Lisab sügava ja tummise maitse soovi veel vürtsikale kastmele, grillmarinaadidele, šokolaadidessertidele jne. Kasutusalasid on veelgi vastavalt fantaasiale.

Dugges 15! STOUT algvirde koostisesse on lisaks vürtsidele kokku segatud ka 15 erinevat odra-kaera-nisu-rukki-linnast ning kääritatud kogu pott lõpuks 15-kraadiseks talveõlleks! Kõige täpsem, täna veel mitteametlik kategooria on õllele ”Pastry stout” - ektreemsuseni viidud tume ja magus, ülirohke maitsega õlu.

🍩 Pastry stout õllestiili meelevaldseks tõlkeks võiks olla näiteks - kondiiter-stout. Võid juba aimata, miks selline nimetus – kõige arusaadavam viis maitset sõnadega edasi anda on öelda - vedel kringel. Jah, umbes nii enamik pastry stout õlledest ka maitsevad. Ehe, talvine, magus ja tõesti – talviste pagaritoodete juurde umbehästi sobiv õlu, mida iga õllesõber kindlasti proovima peaks! 

Sünnipäeva õlle tõttu on kogused sellest partiist limiteeritud!

Lisa kommentaar

Email again: