Kommenteeri

Dugges Imperial (Pastry) Stout ülirikkalik talveõlu

Mikael Dugge poolt Rootsis, Mölndalis, loodud Dugges Bryggeri 15. juubeliks pruuliti 3 erilist eripruuli - 15! Sour, 15! IPA, 15! Stout. See viimane ajab koostist lugedes juhtme täiesti kokku - kuidas see sisu kõik ühte õlle mahub?!

Dugges 15! STOUT (Imperial Pastry Stout - 15 malts & 15 spices), ABV 15%

Selles õlles saavad kokku vanilje, kaneel, kakao, tonkauba, lagrits, sool, ingver, kardemon, muscovado suhkur, kookospähkel, kohv, mooniseemned, muskaatpähkel, nelk, tähtaniis. Mis maitset annavad vanilje, lagrits jm vürtsid, on arusaadav 🍪

Räägime aga tumedast Muscovado suhkrust. Suhkur nagu suhkur ikka? Ei, nii lihtne see ei ole. Rafineerimata suhkrutest teame ehk rohkem Demerara´t, mis küpsetistesse ja kohvisse sobiva karamellise maitsega. Muscovado vürtsika maitsega aromaatne tumesuhkur on eriline oma iirise maitse ja suht kleepuva koostisega. 

Sobib seetõttu imehästi tumedatesse küpsetistesse, praegusel ajal näiteks piparkookidesse. Lisab sügava ja tummise maitse soovi veel vürtsikale kastmele, grillmarinaadidele, šokolaadidessertidele jne. Kasutusalasid on veelgi vastavalt fantaasiale.

Dugges 15! STOUT algvirde koostisesse on lisaks vürtsidele kokku segatud ka 15 erinevat odra-kaera-nisu-rukki-linnast ning kääritatud kogu pott lõpuks 15-kraadiseks talveõlleks! Kõige täpsem, täna endselt veel mitteametlik kategooria on õllele ”Pastry stout” - ektreemsuseni viidud tume ja väga magus, maitserohkusest lookas õlu.

🍩 Pastry stout õllestiili meelevaldseks tõlkeks võiks olla näiteks - kondiiterstout või siis vedel stritsel, kuna nii on kõige arusaadavam viis sellise õlle maitset sõnadega edasi anda. Enamik pastry stout õlledest umbes nii ka maitsevadki - ehe, talvine, magus ja mistahes talviste magusate pagaritoodete juurde umbehästi sobiv õlu, mida iga õllesõber kindlasti proovima peaks! Isegi siis, kui eelarvamus sunnib magusatest jookidest hoiduma..

NB! viimased kastid!

Lisa kommentaar

Email again: