Kommenteeri

EV100 – Tori Jõesuu Manifest 100

Tori Jõesuu „Manifest 100“ Calvados BA Brut nature siider (ka kinkekarbi variandis) on ehtsas calvadose tammevaadis 6 kuud laagerdatud Brut nature siider, suurepärane šampanjameetodil valminud pidujook EV sünnipäevaks.

Manifest 100 on oma olemuselt pigem vahuveinide klassi kuuluv jook kui lihtsalt siider. Eesti Vabariigi Iseseisvumise Manifest loeti esimesena avalikult ette Pärnu Endla teatri rõdult. Kus toimus manifesti teine avalik ettelugemine? Vihje on kirjas Manifest 100 pudeli küljes.

Karmo ja Veranika Tori Siidri- ja Veinitalust tegelevad aastast 2014 oma talu rajamisega ning kasvatavad mahedalt õuna- ja viinapuid. Soov on olla kõikide oma toodete sünni juures, alates õunapuude paljundamisest ja pookimisest kuni pudelisse villimise ja etikettide panekuni.

Selles siidritalus on puuvilja- ja marjaveini tehtud vanaisade aegadest. Tänane pererahvas toetub esivanemate kogemustele, väärindades kohalikul, eripärase koostisega Soomaa mullal kasvanud puuvilju ja marju. Erilisel kohal on õuel kasvav vana, metsistunud õunapuu, mille omapäraselt mõrkja maitsega kuldõunu kasutatakse mõõdukalt ka Tori Siidritalu siidrites. Külastustel saab tutvuda ka päris ehtsa põhjamaise viinamarjaistandikuga.

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: