Kommenteeri

EV100 – Pühaste Põhjanael

Pühaste räägib oma õlle kohta nii: rukis - leivavili, püha vili. Rukis on eestlaste elus olnud alati kesksel kohal. Just nagu tähistaevas tiirleb meie poolkeral ümber Põhjanaela ja juhatab eksinud teelisele kätte kodutee, tiirleb siinne elu ka ümber rukki.

Põhjanael on Pühaste pruulikoja panus Vabariigi auks ja 100. sünnipäeva tähistamiseks. Siidine, leivaste nootide ning võimsa röstibuketiga balti rukkiporter.

Pühaste pruulikoja sünnilugu viib tagasi aastasse 2011, mil peapruulmeister Eero Mander alustas oma esimeste õllekatsetustega. Tema suvekodus Pühaste külas Valgamaal valminud katsepruulid teenisid sõpradelt kiitvaid hinnanguid ja see julgustas mõtlema oma pruulikojast.

2014. aasta sügisel pakkusid sõbrad Põhjala pruulikojast võimalust pruulida nende juures õlut Pühaste oma kaubamärgi all. Nii valmisid esimesed laiemalt õllesõprade lauale jõudnud Pühaste õlled Nokturn, Humalakoda ja Mosaiik.

Pärast ligikaudu aasta kestnud ehitus- ja ettevalmistustöid avati 10. septembril 2016. aastal Tartus lõpuks ka oma pruulikoda ning sealt alates on kohalikul õllemaastikul hinna-kvaliteedi-põnevuse skaalal Pühastele väga vähe võrdseid konkurente.

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: