Kommenteeri

EV100 – Distillirium „Metsis“ Handcrafted Gin

Metsis on invensiivsem ja veidi õlisema konsistentsiga, aromaatne ja särtsakas kodumaine käsitöö-džinn kodumaisest mahepiiritusest. Lisaks Kihnu ja Saaremaa kadakamarjad ning teised ürdid, milleks koriander, kikkaputkejuur, paradiisiterad, sidrunikoor ja veel 4 salajast ürti, mille ära arvamise jätab Metsis juba Sulle.

Ürdivalikuid tehes soovis valmistaja leida komponente, mis mõjuks nii keeleotsale kui jääks pikemalt kestma ka alla neelates. Ehk eesmärgiks oli maitseelamus, mis ei jätaks kedagi külmaks.

Džinn on valmistatud Pot-still meetodil, ühekordse destilleerimisega, et ürtidest kaasa võtta võimalikult palju maitseid ja aroome. 

Serveerimissoovitus: juua nii puhtalt kas jää ja miks mitte ka laimiviiluga. Või siis klassikaliselt - toonikuga. Viimaste hulgast on SIPis päris mitu kodumaist ehedat maitseelamust nii toonikute kui toonikusiirupitena, kus ise timmid nii tooniku mõrudust kui intensiivsust.

Proovida tasub ka Metsise õlgkollase helgiga Barel Aged džinni, kus lisaks kadakamarjale ja koriandrile kerkivad aroomis esile troopilised puuviljad - banaan, mango, melon ja lõpuks lisanduvad magusad vürtsid ja mesine noot. Maitses lisavd ürdisele kadakamarjale värvi veel kaneel, muskaat, vanill ja  järelmaitses ka mänglev piprasus.

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: