Kommenteeri

EV100 – Põhjala Cellar Series Sajand BA Imp Rye Baltic Porter

See uusim Põhjala pruulikoja õlu on pruulitud Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Mis saakski tänasel päeval olla veel asjakohasem! See on rukkine Balti porter, mida on laagerdatud pikalt konjaki- ja burboonivaatdies ning viimistletud Vanas Tallinnas leotatud tammekuubikutel.

Tegemist on ühega Põhjala kõige hoolikamalt laagerdatud ja segatud sünkmusta ja pruuni vahuga Cellar Series õllega, mida pruumeistrid peavad aastatepikkuste katsetuste seniseks kulminatsiooniks.

Aroomis on tummine ja vürtsikas rukis, millele lisatud värskelt purustatud musta pipart. Järgneb võimas tume kirsišokolaad ning mahe tammine vanilje, mis läheb veel lõpuks üle martsipaniks. Maitses juba oodatult magus rumm koos tasakaalustavate tsitrustega, lisaks tunned kindlasti šokolaadi koos vaniljese tammega. Järelmaitses punaste puuviljade plahvatus ja linnaste magusad nüansid.

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: