Kommentaarid (2)

EV100 – Mo Pöide (kast 12 õlut + klaas)

Kast öiget Saaremaad pühadeks! MO PÖIDE kastis on 12 pudelit õlut ja Pöide Pruuli Koja graveeringuga klaas, mille Pöide Pruulikoda on kingituseks kasti sisse peitnud. Õlled kastis: Rukkiõlu, Kaamos, Kena, Saarlane, Schlager ja Valge Piparkook. Igat 2 pdl.

Saaremaa on läbi aegade olnud kõva õllepruulimise kants, mistõttu Koidu ja Kristeli pereettevõte oma pruulikojale Pöide kindluskiriku külje all 2013. aastal elu sisse puhus. Kasvas õllede pere, kasvas ka pruulijate oma ning kodutalu jäi mõlemale kitsaks. Nii otsustaski Pöide kolida – pruulikoda leidis endale uhke saali suures linnas. Ikka Saaremaal, loomulikult, Kuressaares - kiriku väärilises Art Deco sugemetega tööstushoones Tolli tänaval, kus toodeti kunagi elektrit.

Uues kojas saab Pöide pruulimiskunsti ka heldelt külastajatega jagada – siin on ruumi tootmise saladusi näidata ning eraldi kamber valmiskeedetu järeleproovimiseks. Nii on Kuressaare linna südames veel üks koht juures, kus kenale Saares veedetud ajale sisu anda. 

SIPi rahvas võib omalt poolt kinnitada, et sobivamat hoonet ühele väikepruulikojale on raske ette kujutada ning keeruline leida mitte ainult Saaremaal! Tasub aadressilt Tolli 25a läbi astuda, kui Saarde asja ning pererahvas parasjagu kohal on.

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Fotod: Pöide Pruulikoda

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (2)
1 1 · 27. märts 2023
1 1 · 27. märts 2023