Kommenteeri

EV100 – Arkna Karjatalu käsitööjuustud

Arknal Karjatalul on 500-pealine lehmakari, millest toodetakse toorpiima. Jas see Arkna piim on igas mõttes eliitklassi piim – nii puhas, et võiks isegi koolides toorpiimana pakkuda. Aga kuidas muidu saakski väga head juustu teha?

Arkna Meierei toorpiimast teeb käsitööjuustusid kohapealne juustumeister. Arkna piimast valmistatud poolkõva laabijuust on mõeldud kõigile, kes hindavad klassikalist ja kvaliteetset maitset. Magushapuka, kergelt pähklisse maitsega tervislikud Arkna juustud on keskmise rasva- ja suure kaltsiumisisaldusega, ning neis on vähe soola. Iga juustukera on unikaalne ja valmib juustuvalmistamise traditsioone järgides käsitööna.

Arkna tegeleb loomakasvatuse tõuaretusega ja ka müüb heade näitajatega tõuloomasid, valdavalt Eestist välja ekspordiks. Kasvatavad oma noorloomad ise üles, et olla kvaliteedis kindel ja kontrollida kogu protsessi. Ka on Arkna Karjatalul võimas masinapark oma tarbeks, mida vajadusel naabritelegi välja renditakse.


EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on.


Lisa kommentaar

Email again: