Kommenteeri

EV100 – Lahhentagge Ösel Dry GIN

Probably the best craft GIN in Estonia? Sellist lauset oleme me kuulnud poes korduvalt alates sügisest, kui uksest astusid sisse mehed, kes hakkasid Saaremaa ajalugu ümber jutustama. Seda GIN-i võtmes ning näha on, et üsna edukalt.

Tooraine pärineb Saaremaalt, destilleeritud on Belgias. Lahhentagge valmib ürtidest, mis käsitsi korjatud Saaremaalt, Lahhentagge küla kivistelt randadelt. Mainida tasub kindlasti: Saaremaa kadakamarjad, sireliõied, nurmenukud, nõmm-liivatee ja Põhjala ingver. Aroomilt kevadiselt lilleline ja energiast pakatava tsitrusega. Lisaks noorte kaselehtede ja koriandriseemnete nüansiküllasus.

Maitse tervitavad tuttavad Saaremaa kadakamarjad koos nurmenuku ja sireliõitega. Maitse areneb kiiresti keelel täidlasemaks, täites meeled nõmm-liiva ja Põhjala ingverit ülistava järelmaitsega. Soovitatakse serveerida temperatuuril kuni 20 kraadi, jääkuubikute või kerge toonikuga. Kõik variandid sobivad, kuid kõik on väga erinevate maitsetega.

Sealtsamast saab alguse ka teine lugu, mis on jätnud veel suurema jälje maailmakaartidele. 1778. aastal Lahhentagge mõisa viinaköögis sündinud Fabian Gottlieb von Bellingshausen avastas oma rännakutel Antarktika mandri. Seda tuli tähistada siis ning seda tähistame ka EV100 juubelil, kui meenutame neid inimesi, kes teinud selle väikese rahva suureks terves  maailmas.


EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: