Kommenteeri

EV100 – MIXTUR Eesti esimene tooniku siirup

Mixtur tooniku siirupist valmib üdini ehe ja aus ning säilitus- ja lisaainetest vaba toonik. Mixturi maitsestamiseks kasutatakse värskeid tsitruseid ning hoolikalt valitud maitsetaimi. Ka tooniku oranž värv viitab loodusliku kiniini sisaldusele.

Mixturis segunevad traditsioonilised tooniku maitsed modernse ja viimistletud maitsebuketiga. Mixtur on loodud segamiseks sinu lemmik giniga ja pikendamiseks mulliveega. Tulemuseks on värske, särav ning maitserikas kokteil. Mixtur tooniku siirup sobib kaaslaseks ükskõik millisele kangele alkoholile, kokteilide valmistamiseks või nautimiseks alkoholivaba karastava joogina.

Eesti esimene käsitööna valminud tooniku siirup Mixtur on, parajalt happeline, mõnusalt magus ja järelmaitses kergelt mõrkjas. Ühest pudelist saab valmistada 14 ja enam kokteili.

Juba 1825. aastal kasutasid Briti ohvitserid Indias kiniini ja vee segu malaaria raviks. Toonik on oma olemuselt ravim ja algselt loodigi malaaria ennetamiseks troopilistes maades, kuna sisaldas suures koguses kiniini. Tänapäeval lisatakse kiniini toonikusse ainult spetsiifilise mõrkja maitse andmiseks ning selle kogus on oluliselt kahanenud. Briti ohvitserid segasid kiniini ja vee segule suhkru ning lisasid gini ja laimi, et muuta ravim meeldivamaks. Seda võib lugeda klassikalise dzinn tooniku sünniks.

Mixtur annab ise sulle kaasa ka retsepti maitsva kokteili valmistamiseks: Gin tooniku jaoks pane klaas jääd täis. Ära jääga koonerda, sest rohke jää tõstab oluliselt kokteili kvaliteeti. Lisa oma lemmik gini 40ml ja Mixturi 25ml või leia endale sobiv Mixturi ja gini suhe. Arvatakse, et ideaalne gini ja tooniku suhe on 1:3-le. Enne kui valad klaasi mullivee, lisa garneering, näiteks apelsiniviil ja siis alles peale mullivesi. Sega kergelt ja naudi!

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: