Kommenteeri

Baccichetto FLAME - trendikas Itaalia mull

Tõeliselt nooruslik maiuspala Itaaliast - Cantina Baccichetto FLAME Frizzante.  100% Glera (Prosecco viinamari), kerge, pehme, vähem suhkrut. Äge nii sisult kui välimuselt. Äärmiselt meeldejääva 2018. aasta suve tähistamiseks suve lõpuni € 9,90.

Glera on paljude inimeste jaoks sisuliselt Prosecco, mis on teadagi Itaalia kuulsaim vahuvein. Toodetakse neid Kirde-Itaalias, täpsemalt Veneto ja Friuli-Venezia Giulia aladel.


Mismoodi siis Prosecco ja Glera omavahel seotud on? Väga lihtne - Prosecco oli kuni 2009.a. nii veinide enda, kui nende valmistamiseks kasutatud viinamarja nimi. Kuna igalt poolt maailmas hakkas tulema Itaallaste poolt populaarseks turundatud viinamarjast samanimelist jooki, siis võeti Itaaliast pärineva Prosecco veinide kaitseks vastu reglement, mis ütleb, et Prosecco apellatsiooniveine võivad valmistada ainult traditsioonilised Veneto ja Friuli-Venezia Giulias asuvad veinimajad. Segaduse vältimiseks nimetati ümber ka Prosecco viinamari – see on nüüdsest Glera!

Frizzante omakorda tähendab vahutavat veini, kus on "vähem mulle", ehk siis rõhk pudelis on väiksem ning vein kaalult kergemas pudelis ja võrreldes spumantega (vahuvein itaalas) tihti kergem ka maitseskergem juua ka.

Lisa kommentaar

Email again: