Kommenteeri

EV100 – Allikukivi Mustsõstra- ja Õunavein

Põlised Tallinnlased Roman ja Raili Hein võtsid aastal 2013 eesmärgi kolida pealinnast eemale ning asuda elama maale. Otsingud viisid lõpuks Pärnumaale Allikukivi mõisahoonesse, kus kuni aastani 2012 oli Tihemetsa põhikool.

Põhitöö kõrvalt õppis Raili Tallinna teeninduskoolis toidutehnoloogit ja Räpina aianduskoolis taimekasvatust. Lisaks käis ta Lepa ametikooli veinitööstuses veinitootmist õppimas. Ka Roman on võtnud nõuks Räpina aianduskoolis maastikuehitust õppida.

Alates aastast 2013 on Raili igal aastal võtnud osa Eesti koduveinide võistlusest. Seal on tema veinid ka seni iga kord finaali jõudnud saavutades nii 2014. aastal vaarikaveini ja aasta hiljem pihlakaveiniga mõlemal aastal finaalis teise koha.

Mustsõstravein 2016, poolkuiv, 11 % vol – see kergem poolkuiv lauavein on suurepärane kaaslane tähtpäeval suupistete ja kergemate grilltoodetega. Karukäpa talus kasvatatud musta sõstra sordist ’Intercontinental’.

Õunavein 2016, poolmagus, 10 % vol – juba magusm, desserdiks sobiv vein oma koduaia õuntest, kus peamiseks sordiks vana hea „Antonovka“, vähesel määral on lisatud teisigi sügissorte.

Eesti puuvilja- ja marjaveine ei sobi võrrelda kuulsate veinimaade viinamarjaveinidega. Tegemist on täiesti erinevate toodetega tooraines ja valmistamises.

EV100 – sünnipäevakuul tutvustame iga päev mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist toodet, mis kõik ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused..

Lisa kommentaar

Email again: