Kommentaarid (2)

ESA "Aasta Vein 2021" - KULDMEDAL: Recaredo Terrers Brut Nature

CORPINNAT veinialade suurepärane väljendus – kauaküpsenud vahuvein, kus samal ajal nii sügavust kui kergust ja värskust! Saame tuttavaks Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni selle-aastasel ”Aasta Vein 2021” võistlusel KULDMEDALI võitnud vahuveiniga Recaredo TERRERS Brut Nature 2016.

Recaredo Terrers Brut Nature on sümbioos salapärasest sügavusest ja läbipaistvusest, keerukusest ja värskusest. Veinis tuleb hästi välja Hispaania Penedès regiooni vastloodud Corpinnat veinipiirkonna lubjarikas pinnasemosaiik. Terrers Brut Nature on klassikalisel meetodil valminud vahuvein, milles suurim rõhk on Xarel·Lo viinamarjal, mis iseloomustab piirkonda kõige enam.


Terrers Brut Nature on täiesti kuiv vahuvein, ilma igasuguse lisatud suhkruta, arendatud settel 41 kuud. Tulemuseks on rohke värskuse taustal kerge, mineraalne, ürdine, täidlasem, kuid samas elegantne maitsebukett. Teine kääritus pudelis toimub naturaalse korgi all, mis on jätkusuutlik ja taaskasutatav. Lisaks annab selline arenemisviis veinile väga pika küpsemisperioodi, kus värskus säilib ka veini kõrgemas vanuses. Ümberkorkimine on käsitsi, traditsioonilisel viisil laua taga ning pudeli kaela külmutamata.

Piirkond: CORPINNAT. Viinamarjad: 58% Xarel·lo, 32% Macabeu, 10% Monastrell. 

Värvuselt õlgkollane, peene ja elegantse mulliga, nii nagu see kauaküpsenud mullijookidel kombeks. Ja küpsenud on see vein pudelis settel 41 kuud!

Aroomis tunnetad kohe värskust, eelkõige küpskollase sidrunina, lisanduvad veel alles väheküpsed eksootilisemad puuviljad, nagu näiteks valgema välimusega virsikud, melon.

Maitse on täiesti kuiv, hea happega, puuviljane, kreemikas. Tunda nii tsitrusvilju kui rohelist ja punast õuna, pirni, kergelt pähkline-mandline, heas tasakaalus ja siidpehme mulliga.

Toidusoovitused: Mereannid, austrid, artišok, spargel, lambapiimajuustud, kreemiste kastmetega kalatoidud, frititud köögiviljad, paella/risotto jm riisi baasil road, puuviljasalatid.

Serveerimine: 8–10 ºC šampanja- või valge veini klaasist. Veinil on aroomil on palju öelda ning liiga kitsasse vahuveiniklaasi või see sõnum kinni jääda.


Tootjast: Recaredo on perekonnale kuuluv, piirkonna üks hinnatumaid vahuveinitootjaid. Viinamarjad tulevad ainult Recaredo enda aedadest, mis asuvad kaltsiumirikkas Corpinnat veinipiirkonnas. Vaid orgaaniline ja biodünaamiline põllumajandus, kus keemilisi herbitsiide ega insektitsiide ei kasutata. Kui on vaja väetada, siis vaid loodusliku orgaanilise väetisega. Viinapuudele kantakse taimede infusiooni, et ennetada võimalikke seenhaigusi ja tugevdada kaitsevõimet.

NB! Medalivõitja Terrers Brut Nature 2016. aastakäik on tänaseks läbi müüdud, 2017. aastakäik on aga kohe kohal ning äkki soovid maitsta seda või mistahes muud RECAREDO veini kodust lahkumata, kuid koos tootja enda kommentaaride ja soovitusega? Aga palun - 22. aprillil on selleks võimalus, millist niipea ei pruugi tulla: RECAREDO Mulliveinide Meistriklass


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (2)
1 1 · 27. märts 2023
1 1 · 27. märts 2023