Kommenteeri

Elektrihinna ja õllehindade seosed

Tänase päeva ühiskondlikult kõige kuumema, elektrihinna, teema jätkuks - kas 2018. aasta rekordtemperatuuridega suve mäletad veel?
Mitte ainult Eesti, kogu Euroopa oli liiga soe ning tekkis taas arutelu, et kui kõik nii jätkub, mis ikkagi saab põllumajandusest? Ja sealhulgas hindadest, sh õlle hindadest.

 
YouMatter.world on suurt ühiskondlike teemade ringi analüüsida ja dekrüpteerida üritav portaal, kus järjekindlalt otsitakse ja tõstatatakse probleeme, mis ühiskonda globaalselt raputavad. Kasvavate elektrihindade valguses on paslik muret tundvale õllesõbrale meelde tuletada sellelt saidilt 2018. aasta suvele järgnenud artiklit, mis püsivatele kliimamuutustele kindlasti reageerivaid õlle hindu prognoosida üritas.

On ehk pisut loogiline ju oletada, et kui kliima inimtekkelistele kõrvalekalletele rohepöörde või misiganes nime all toimuva süsteemse tegevuse tulemusel kuidagi pidurit tõmmatud ei saa, siis põllumajandusele sealt laks kirja tuleb ja seejärel hinnad kohe ja kindlasti tõusevad. Rohkem, kui inflatsioonilised ja muud majanduslikud tegurid neid muidu kergitada aitaks.

Tõuseks sealhulgas loomulikult ka õlle hind, mille valmistamisel võib pruulmeister kaalult kerged spetspärmid ja humalatooted maailma kaugeimatest paikadest lasta endiselt kohale vedada. Otra tõenäoliselt kaugelt vedama ei hakata. Saagi kahanemisele põudade-üleujutuste-tormide tõttu automaatselt järgnev hinnatõus tuleb õllesõbral seejärel poes lihtsalt kinni maksta. Või siis joob rohkem vett. Joob või?

Artikkel ise asub siin: https://youmatter.world/en/beer-price-global-warming-27630/

Foto: https://www.visualcapitalist.com/

Lisa kommentaar

Email again: