Kommenteeri

Uus Kihisev Rabarber Habaja Mõisalt!

Peatselt algav kevad tuleb sel aastal uue rabarberijoogiga! Habaja Viinavabriku esimene vein on valmis - huvitaval kombel on see traditsioonilisel meetodil pudelis kääritatud kuiv Rabarberivahuvein "Kihisev Rabarber".


Tallinnast 45 minutilise sõidu kaugusel on Habaja mõis, mille juures õite pika ning värvikireva ajalooga viinaköök. Esimest korda sai mõisnik Hunniuse eestvedamisel villimine seal hoo sisse juba aastal 1881. aastal. 

1940. aasta sündmused tõid kaasa aga kõikide kodumaiste viinavabrikute natsionaliseerimise ja Habajal hakkasid tuuled sootuks teistest suundadest puhuma ning väärt joogid vajusid pikkadeks aastateks unustuse hõlma.

Tänaseks on Habajal end sisseseadnud Julia-Maria ja Villy ning viinaköögi unustatud vaim on taas leitud.

Habaja rabarber on oma kihina saanud elegantselt traditsioonilisel meetodil pudelis käärides. Siidisele mullile lisaks võid silmad sulgedes rännata mõnda lapsepõlve kevade- või suvepäeva ning tajuda ehedat ja puhast rabarberikisselli maitset ning aroomi. Selle kõige juures on Julia-Maria ja Villy rabarber värskendavalt kuiv.

Kuigi roheline rabarberipuhmas aias veel kevadet ei kuuluta, on Viinavabriku esimene mull saabunud täpselt õigel ajal, et sulatada lund ning kuulutada peatselt saabuvat päikesepaistet.

Saadaval SIP veini- ja õllepoes Tallinnas ja Tartus

Lisa kommentaar

Email again: