Kommenteeri

LABIETIS - Riia õlled SIP Tallinnas ja Tartus!

Riia õlled SIP Tallinnas ja Tartus! Kui lõunanaabrite õlleskeene liiga tuttav pole, siis saa tuttavaks Riia südames asuva õllepruulikojaga LABIETIS!

LABIETIS õllekoja eripäraks on julgus katsetada (edukalt) paljude lisanditega nagu mesi, kummel, köömned, raudrohi jm ürdid. Õlled on enamjaolt 0,5-liitristes pudelites, v.a. vaadilaagerduse ja keskmisest korralikuma hapukusega õlled, mis lähevad klassikaliselt 0,375-liitrisesse vahuveinipudelisse. 

Pruulikoja juures on kõige värskemate pruulide proovimiseks sobivalt ka õllebaar.

SIP veini- ja õllepoes on saadaval 9 Läti LABIETIS´e õlut:

1. Ješka 5.2% (Latvian lager) – pilsner-õllele sarnaselt hõrgu linnasearoomi ja klassikaliste humalatega väga heas balansis keskmise kehaga ja humalamõrudusega laagerõlu. Täiesti sobiv mistahes seltskonda, ka sinna, kus õlut juuakse.

2. Trīs indiāņi 5% (American pale ale) – kolm indiaanlast ameerikahumalate klassikute hulgast - Cascade, Centennial ja Tomahawk. Nendelt pärineva (aimatavalt) troopilise aroomi ja humalamõrudusega kergelt joodav APA.

3. Virsaitis 6% (IPA) – Kuivhumaldatud rohke Mosaic-humalaga, kuid oma olemuselt pigem inglise tüüpi kuiv ja vähearomaatne kergema kehaga IPA.

4. Pelašķu velns 9.9% (Herbal black ale) – väga aromaatne ja maitserohke õlu, millele röstlinnased annavad lopsaka keha ja rikkaliku maitse. Ülevoolavat ürdisust ja linnasemagusust tasakaalustatakse Citra humala ja raudrohu mõruduse lisamisega.

5. Kapracis 10.1% (Peated black ale) - korralikult turbasambla suitsuga röstitud linnastega humalane (IBU 80) õlu, mille suitsust kuivust tasakaalustab kõrge alkohol.

6. Pokaiņu mežs 11.4 (Herbal barleywine) – eristuvalt karamellise linnasega kange, magus ja vaigune õlu, mille lopsakust on palutud tasakaalustama seltskonnal, kuhu kuuluvad rosmariin, männivõrsed ja Centennial humal. Õlu, mille arengupotentsiaal on minimaalselt 5-6 aastat.

7. Dravnieka atraitne 14% (Braggot). Õlle nimi ”Dravnieka atraitne” ehk eesti keeles ”Mesiniku lesk” annab juba enne avamist aimu, mis sellest 14% vol alkoholiga pudelist tulemas on. Röstlinnastega braggot (mee ja linnaste seguõlu, vaid meest tehtud kääritatud toote nimeks on mõdu), kus tumedad ploomid kisuvad vägisi üles  soojendavat portveinilikku maitse-elamust. Arengupotentsiaal 10+ aastat.

8. Trīsvienība 9.2% (BA mixed sour braggot) – tootjamääratlus on “Pronksiajastu braggot”. Trīsvienība (ingl k Trinity ehk kolmainsus) on vastavalt kolme erineva pärmiga, osaliselt Tokaji veinivaatides umbes aastajagu kääritatud meelisandiga hapumaitseline linnaseõlu. Enne villimist on seda ka paar kuud lisaks tammelaastudel leotatud, mis annab intensiivse kuid elegantse finessi maitsele, mis keevitab end kindlasti sour-õllesõprade põhimenüüsse. Sellise maitse eest oskavad palju teised pruulmeistrid oluliselt rohkem raha küsida. Arengupotentsiaal 10+ aastat.

9. Kapracis 10.9% (BA peated black ale) – tammes vanust kogunud variant Kapracis-õllest, mis korralikult turbane, humalane ja linnaseline samal ajal. Arengupotentsiaal 10+ aastat.

Kes soovib, loeb ise juurde: 

https://www.labietis.lv/en

 


Lisa kommentaar

Email again: