Kommenteeri

EV100 - Peninuki Napsukoda Distilled GIN

EV100 - sünnipäevakuu on käes. Iga päev tutvustame mõnda ägedat ja maitsvat kodumaist käsitöötoodet, mis ka juubelikuul sünnipäevahindadega SIP kauplustes saadaval on. Unustame peomeeleolus korraks selle aktsiisi ja muud geeniused.

Alustame ühest esimestest kodumaiste käsitöösiidrite valmistajast – PENINUKI NAPSUKODA. Napsukoda ja siider? Nii ongi – aastaid on tehtud põnevaid siidreid ning kõige algsemad plaanid napsuga on nüüd samuti lõpuks teostunud - siidrite kõrvale on pakkuda kõikide napsude hetke trendikaimat jooki – džinnil!

Peninuki Distilled Gin 44% 35cl pudelis

Turul enamjaolt saadaolevast London Dry Gin´ist erineb Peninuki Distilled GIN sellepoolest, et seda pole valmistatud klassikaliselt teraviljast. Pärast destilleerimist on lisatud ka õisi, kui london dry stiilis džinnile tohib pärast destilleerimist lisada vaid vett.

Muudest maitserohketest kodumaistest käsitöönapsudest erinevalt ei ostnud Peninuki piiritust suurtootjatelt, vaid tegid selle õunast koos 15 erineva ürdiga, kus kõik peale kardemoni on samuti kodumaist päritolu - kadakamarjad Saaremaalt, muud maitsetaimed Lõuna-Eesti niitudelt ja taludest.

Pärast destilleerimist lisati ööpäevaks ohtralt rukkilille õisikuid. Džinni värskelt õunane hing ning meie rahvuslill annavad joogile täiesti erakordse aroomi ja maitse. Destilleeritud on seda jooki lõõmaval lepapuu tulel.

Eripudelil on kaelal siidipaberist rosett, mille sisse on peidetud pisut rukkilille õisikuid, et pudeli soetanu saaks anda oma kokteilidele piduliku garneeringu. Gin-Gin?

Lisa kommentaar

Email again: