Kommenteeri

Uued Saksa Veinid - Schwedhelm (Zellertal, Pfalz)

Saksa Rieslinguid on palju. Samas ei ole ka - häid Rieslinguid ei ole kunagi liiga palju. Massist eristuvad selgelt kaks saksa venda  - tõusev täht Pfalzist, palume tutvuma veinimajaga Schwedhelm!

Schwedhelmi vennad, Stephan ja Georg, võtsid oma vanemate veiniäri üle 2006. aastal. Veinimeister Stephanil on veinikasvatuse ja önoloogia ülikoolikraad, tema vend Georg lõpetas ärikooli ja juhib nüüd müüki-turundust. 

Viimastel aastatel investeeritakse pidevalt nii veinikelderisse kui viinamarjaistandustesse Zellertalis, mis on tuntud ka kui vanim ja põhjapoolseim viinamarjakasvatus Pfalzis.


Schwedhelmi vennad on veiniaias eriti uhked oma pinnase üle, mis on vaene vee ja toitainete osas, kuid väga rikkaliku lubjakiviga. See sunnib viinapuu juuri tungima sügavuti, mille tulemuseks on erakordselt palju aromaatseid aineühendeid viinamarjades ning põnevust-komplekssust veinimaitses.


Mainitud ühendid toovad maapõuest veinidesse küpseid eksootilisi puuvilju, hästi integreeritud happesuse ja teatud lubjakivi-kiltkivist mõjutatud maitseomaduse, mis Rieslingutele maitsele hästi mõjub.


SIP veini- ja õllepoes saadaval:

Schwedhelm Estate Pfalz RIESLING QbA trocken 2017 12,5% 75cl Kuiv, kompleksne Riesling-veinide klassika! Tsitrused, pehmed puuviljad, pehme hape ja mineraalsus kestab kaua.

Schwedhelm Zellertal PINOT NOIR QbA trocken 2016 13% 75cl Veidi suitsu ja tubakat, punaste marjade ja kirsside aroome, pehmed tanniinid, kuiv ja pikk järelmaitse.

Schwedhelm Zellertal RIESLING SEKT b.A. Dry 12,5% 75cl - Klassikalisel meetodil valminud, kreemikas ja korraliku happega kuiv Deutscher Sekt 100% RieslingLisa kommentaar

Email again: