Kommenteeri

UUS kodumaine siidri - ja veinitootja - Weinpalu

Madis ja Marit Einpalu on pannud püsti ühe ägeda uue ja käsitööndusliku joogitootmise. Tulemuseks on hästi joodavad siidrid ja veinid juba esimesest partiist alates!

Esimene ametlik toode on Weinpalu "Rapapaa" - väike vahutav rabarberivein

Etiketil: "Rapapaa on värskendav ja happeline jook rabarberist, mis tuletab meelde hetke, kui lapsepõlves peenrast võetud rabarberit ampsasid. Võib sisaldada naturaalset sadet. Parima elamuse saamiseks serveerida jahutatult valge veini klaasist."

Tootja kirjeldab jooki selliselt: "Välimuselt vaid õrna roosaka helgiga. Kuid sellel ei maksa lasta end heidutada, sest aroomis tormab sulle vastu värske rabarber. Mull on kerge ja ei lenda esimese sõõmuga ninast välja. Olemuselt on jook kuiv ja happeline ja kehalt kerge just madala alkoholisisalduse tõttu. Sobib hästi tervitusjoogiks või kuumal suvepäeval nautimiseks. Rapapaa nimi tuleneb Mariti lapsepõlvest, sest siis ütles ta rabarberi kohta just Rapapaa :) "

Puhta ja värske rabarberihappega jook ei ole siider! On vein, väike vahutav rabarberivein. 4,7% alkoholi ja 33cl pudel.

Weinpalu - uus ja värske joogitootja, kes valmistab peamiselt siidreid ja vahuveine. Kogu tootmine alates tooraine korjest kuni siltide kleepimiseni on oma kätetöö. Weinpalu keskendub mulliga jookide valmistamisele - nii lihtsamad siidrid kui ka klassikalisel meetodil valmistatud vahuveinid. 

Veinimeistriteks on Madis ja Marit, kes on hiljuti lõpetanud Eesti Sommeljeede Erakooli baaskursuse ning valmistanud erinevaid jooke alates 2016. aastast. Weinpalu nimi tuleneb perekonnanimest Einpalu.

Lisa kommentaar

Email again: