SIP veinikool - kevadkursus 2018.

10-osaline hariv veinikursus sobib nii algtõdede omandamiseks kui ka senise praktika üheskoos täiendamiseks ja harjutamiseks uute veinidega.

Õppetöö toimub vahemikus kl 18:00 - 21:00 alates 21. veebruarist igal kolmapäeval kuni 25. aprillini 2018.a., kokku 10 õhtul.

Koos degustatsiooniga võetakse põhjalikult läbi veinimaailma saladused alates veinide valmistamisest ja valimisest, kuni serveerimise ja toidusobivuste leidmiseni. Iseenda veinieelistuste tundmaõppimine tuleb boonusena kaasa.

10-osalise veinikursuse ajakava (21.02 - 25.04.2018):
21.veebr Veinide ajalugu, valmistamine, hoiustamine, serveerimine
28.veebr Hispaania, Portugal
7.märts Saksamaa, Austria, Ungari
14.märts Prantsusmaa
21.märts Tšiili, Argentiina, USA
28.märts Itaalia
04.aprill Uus-Meremaa, Austraalia, Lõuna-Aafrika
11.aprill Dessertveinid (sh Portvein, Sherry, Madeira)
18.aprill Eesti Käsitööveinid (kodumaised puuvilja-, marja- ja viinamarjaveinid)
25.aprill Veini sobitamine toiduga
 
Koolitusklassi piiratud mahtuvusest tingituna jätkub kohti kursusel paraku vaid kiirematele. Koolitusteemades ja järjekorras võib enne esimese tunni algust mõni üksik muutus toimuda. Kursuse kuupäevad ja kellaajad ei muutu. NB! Vanusepiirang: 18 eluaastat!

Hinna sees:
* kümme õhtut põnevaid ja harivaid veinielamusi a 3h
* igal õhtul 10 erinevat teemakohast veini
* koolituse läbiviimiseks vajalikud kõik muud materjalid

Kõigile vähemalt 8 korda kohalkäinutele Diplom kursuse läbimisest.
Vormistame soovi korral kursuse ka SIP kinkekaardina:
                 
Pole saadaval
 

Vaid mõned põhjused, miks just need 10 õhtut Sinu selle aasta sügisest nii mõndagi muuta võivad:

* Kodumaine veinivalik on peegeldus Eesti üsna liberaalsest alkoholipoliitikast. Traditsioonilistelt veinimaadelt saabuvatel inimestel vajub suu lahti nähes meie keskmise supermarketi veinivaliku suurust. Kuidas peaksime ise sellises olukorras endale õige veini leidma, kui sommeljee kõrval pole? Tule kooli, saad teada!

* Restoranides on enamjaolt kogemustega sommeljee, kes annab asjatundlikku nõu, millist veini valida. Aga kuidas talle arusaadavalt selgitada, millist veini Sa täna üldse tahaksid? Selleks võiks teada, mis üldse olemas on. Koolis saad maitsta igal koolitusõhtul minimaalselt 10 erinevat temaatilist veini ja oma maitse-eelistuste tunnetamine läheb palju lihtsamaks.

* Sul on vaja serveerida õhtul kodus ideaalne toidu ja veini sobivus. Internetist leiad kindlasti ka vihjeid, aga mõelda tuleks ainult sellele toidule, mis just Sinu ahjus või pannil küpseb. Nüansse on väga palju, kuid välistamismeetod suunab Sind lõpuks õigetele radadele ja märksõnadele, millega saad üsna turvalise valiku teinekord ka ilma sommeljee abita ära teha.

* Umbes kolmandas tunnis hakkad aru saama, miks mõne hea veini iseloomustamiseks kasutatakse teinekord selliseid ilusaid eestikeelseid väljendeid nagu laudauks, sõnnik, mädanevad sügislehed jne.

* Tuled juba kümnendat korda poest taas oma lemmikveiniga. Loomulikult on tore, kui oled leidnud endale sobiva veinimaitse. Me julgeme omalt poolt soovitada korra peatuda ning mõelda, et kui vein on nautimiseks, siis kas see on hea viis kümnete veinivalmistusmeetodite, sadade ägedate viinamarjade ja kümnete tuhandete maailma veinipiirkondadega tutvumiseks ning kogu selle põnevuse nautimiseks? Teadmised avardavad maailma, ka maitsete maailma.

* Peale kursuse lõpetamist (võib-olla varemgi) hakkad saama oma sõpradelt kõnesid, mis algavad: „Kuule,  mul vaja õhtuks üks hea vein vaja leida, soovita palun midagi..“

* Õhtu on mõnikord hommikust targem. Ilmselt on Sul päevasel ajal muudki teha, kui juba veiniga flirtida. Seetõttu jätame selle rõõmu õhtusemasse aega ning soovitame tulla ka ilma autota.

* Veini lihtsalt ei jooda üksi. Oled ehk ennegi tähele pannud, et hea seltskond teeb heaks nii mõnegi keskpärase veini. Mõtle nüüd, kui kokku panna hea seltskond, asjalikud soovitused ja väga hea vein..

Minimaalne osavõtjate arv kursuse toimumiseks: 10 inimest.

KOHTUMISENI VEINIKURSUSEL 21. VEEBRUARIL SIP TALLINNAS!
 
Pole saadaval

Tekkis huvi, aga ajad või asukoht üldse ei sobi?
Ei ole lahendamatuid olukordi - leia sobiv ruum, pane kokku sõpruskond või motiveeri töökaaslasi ning minimaalselt 10-inimesega seltskonnale teeme 10 õhtuga veinimaalimale koos ringi peale sama programmiga Sinu valitud asukohas!
*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *  

NB! Koha(d) kursusele garanteerib ettemaksu kohene tasumine läbi pangalingi või PayPal lahenduse.

"Tasu Arvega" makseviisi valimine automaatselt kohti ei broneeri. Arvega tasumise soovi korral tuleks saata registreerumise järel saabuva arve alusel tehtud maksekorraldus aadressil sip@sip.ee ning vastuskirjaga kinnitame ka kohad üritusele.

Jäid hätta? Saada kiri või helista meile - kontaktid on SIIN