SIP veinikool - kevadkursus 2019.

10-osaline hariv veinikursus sobib nii algtõdede omandamiseks kui ka senise praktika üheskoos täiendamiseks ja harjutamiseks uute veinidega.

Veinikool toimub SIP veini- ja õllepoe koolitusklassis Tallinnas vahemikus kl 18:00 - 21:00 alates 27. märtsist igal kolmapäeval kuni 29. maini 2019.a

10 õhtut, á 3 tundi ehk kokku 30h teooriat koos materjali kinnitavate degustatsioonidega kohapeal.

Koos degustatsiooniga võetakse põhjalikult läbi veinimaailma saladused alates veinide valmistamisest ja valimisest, kuni serveerimise ja toidusobivuste leidmiseni. Iseenda veinieelistuste tundmaõppimine tuleb boonusena kaasa. Loe lähemalt ka koolitajate kohta.

10-osalise veinikursuse ajakava (27.03 - 29.05.2019):
27.03 Veinide ajalugu, valmistamine, hoiustamine, serveerimine

03.04 Gruusia, Sloveenia, Horvaatia 

10.04 Prantsusmaa

17.04 Hispaania, Portugal 

24.04 Uus-Meremaa, Austraalia, Lõuna-Aafrika 

01.05 Itaalia

08.05 Tšiili, Argentiina, USA

15.05   Saksamaa, Austria, Ungari

22.05 Dessertveinid (sh Portvein, Sherry, Madeira)

29.05 Veini sobitamine toiduga


Koolitusklassi suurusest tulenevalt on osavõtjate arv piiratud. Koolitusteemade järjekorras võib mõni üksik muutus toimuda. Kursuse kuupäevad ja kellaajad ei muutu. NB! Vanusepiirang: 18 eluaastat!

Hinna sees:
* kümme õhtut põnevaid ja harivaid veinielamusi a 3h;
* igal õhtul minimaalselt 10 erinevat teemakohast veini;
* veinikooli läbiviimiseks vajalikud kõik muud materjalid.

Kõigile vähemalt 8 korda kohalkäinutele Diplom kursuse läbimisest.
Soovi korral vormistame kursuse kingituseks ka SIP kinkekaardina:

                 
Lisa ostukorvi299 €
 

Vaid mõned põhjused, miks just need 10 õhtut Sinu jaoks nii mõndagi muuta võivad:

* Kodumaine veinivalik on peegeldus Eesti üsna liberaalsest alkoholipoliitikast. Traditsioonilistelt veinimaadelt saabuvatel inimestel vajub suu lahti nähes meie keskmise supermarketi veinivaliku suurust. Kuidas peaksime ise sellises olukorras endale õige veini leidma, kui keegi targem kõrval pole? Tule kooli!

* Restoranides on enamjaolt kogemustega sommeljee, kes annab asjatundlikku nõu, millist veini valida. Aga kuidas talle arusaadavalt selgitada, millist veini Sa täna üldse tahaksid? Selleks võiks teada, mis üldse olemas on. Veinikoolis saad maitsta igal koolitusõhtul minimaalselt 10 erinevat temaatilist veini ja oma maitse-eelistuste tunnetamine läheb palju lihtsamaks.

* Sul on vaja serveerida õhtul kodus ideaalne toidu ja veini sobivus. Internetist leiad kindlasti ka vihjeid, aga mõelda tuleks ainult sellele toidule, mis just Sinu ahjus või pannil küpseb. Nüansse on väga palju, kuid välistamismeetod suunab Sind lõpuks õigetele radadele ja märksõnadele, millega saad üsna turvalise valiku teinekord ka ilma sommeljee abita ära teha.

* Umbes kolmandas tunnis hakkad aru saama, miks mõne hea veini iseloomustamiseks kasutatakse teinekord selliseid huvitavaid eestikeelseid väljendeid nagu laudauks, kompost, sõnnik, mädanevad sügislehed jne.

* Tuled juba kümnendat korda poest taas oma lemmikveiniga.   Loomulikult on tore, kui oled leidnud endale hästi sobiva veinimaitse. Me julgeme omalt poolt soovitada korra peatuda ning mõelda, et kui vein on nautimiseks, siis kas see on hea viis kümnete veinivalmistusmeetodite, sadade ägedate viinamarjade ja kümnete tuhandete maailma veinipiirkondadega tutvumiseks ning kogu selle põnevuse nautimiseks? Teadmised avardavad maailma! Ka maitsete maailma.

* Peale kursuse lõpetamist (võib-olla varemgi) hakkad saama oma sõpradelt kõnesid, mis algavad: „Kuule,  mul vaja õhtuks üks hea vein vaja leida, soovita palun midagi..“

* Õhtu on mõnikord hommikust targem. Ilmselt on Sul päevasel ajal muudki teha, kui juba veiniga flirtida. Seetõttu jätame selle rõõmu õhtusemasse aega ning soovitame tulla ka ilma autota.

* Veini lihtsalt ei jooda üksi. Oled ehk ennegi tähele pannud, et hea seltskond teeb heaks nii mõnegi keskpärase veini. Mõtle nüüd, kui kokku panna hea seltskond, asjalikud soovitused ja väga hea vein..

Minimaalne osavõtjate arv kursuse toimumiseks: 10 inimest.

KOHTUMISENI VEINIKURSUSEL 27. MÄRTSIL!
 
Lisa ostukorvi299 €

Tekkis huvi, aga ajad või asukoht üldse ei sobi?
Ei ole lahendamatuid olukordi - leia sobiv ruum, pane kokku sõpruskond või motiveeri töökaaslasi ning minimaalselt 10-inimesega seltskonnale teeme 10 õhtuga veinimaalimale koos ringi peale sama programmiga Sinu valitud asukohas!

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *  

NB! Koha(d) kursusele garanteerib ettemaksu kohene tasumine läbi pangalingi või PayPal lahenduse.

"Tasu Arvega" makseviisi valimine automaatselt kohti ei broneeri. Arvega tasumise soovi korral tuleks saata registreerumise järel saabuva arve alusel tehtud maksekorraldus aadressil sip@sip.ee ning vastuskirjaga kinnitame ka kohad üritusele.

Jäid hätta? Saada kiri või helista meile - kontaktid on SIIN