Koolitajad

KOOLITAJAD

Urmas Linnamägi

 

Urmas astus joogimaailma veinisommeljeena legendaarses Tallinna vanalinna vinoteegis Veinipööning, kus 10 aastat vastutas veinikaardi, koolituste ja üsna paljude muudegi asjade eest, et vinoteek toimiks ning klient alati rahuolevana tagasi tulla sooviks.

 

Aastal 2014 lõpetas Londonis The Institute of Brewing & Distilling (IBD) Beer Academy kursuse, sai õllesommeljee akrediteeringu ning sealtmaalt on tal üsna keeruline vastata, kumb ta siis rohkem on, kas veini- või õllemees. Ilmselt võrdselt mõlemat, sest kummaski joogis on siiani tohutult avastamisrõõmu.

 

Õllemaailma põnevuste avastamine tõi 2014. aastal ka Eesti Parima Õllesommeljee tiitli Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt ja koostöös A. Le Coqi-ga korraldataval õllesommeljeede Eesti meistrikatel.

Mari-Liis Tohver

 

Mari-Liis tegi oma tutvuse maitsete maailmaga ühes väikeses vanalinna veinirestoranis, mis on tänaseks juba unustuse hõlma vajunud, kuid inspiratsioon ning huvi eeskätt joogikultuuri vastu on teda saatnud alates sellest esmasest kogemusest kümme aastat tagasi.

 

Veinimaailma avastamine on jätkunud ning viimastel aastatel on ta täitnud sommeljee rolli nii mõneski mainekas Tallinna restoranis.

 

Mari-Liis on õppinud Eesti Sommeljeede Erakoolis ning kuulub Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni liikmete hulka. Olgu juttu suvisest mullist või tummisest punasest, ta jagab oma teadmiste ja kogemuste summat suurima heameelega ka sinuga!

Tõnis Vaher

Mari Kesler

KÜLALISLEKTORID

 

Igor Sööt

Igor on VinsDeFrance peasommeljee ja kuulub Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni (ESA) juhatusse. VinsDeFrance on parima Prantsuse veinide portfelliga Eesti maaletooja, kelle varamust leiab veine kõikidest olulistest Prantsusmaa veiniregioonidest, loomulikult ka erinevad kuulsad tootjad, aastakäigud jne.